Історія  візитки
Перші візитки
з'явились в Стародавньому Китаї, між ІІ і ІІІ віком до нашої ери. Китайські чиновники спеціальним указом повинні були мати карточки на червоному папері з написаними на них іменем і посадою. Ці візитки можуть і зараз бути зразком стриманості і естетичності: ніяких зайвих і недоречних деталей, окрім імені, прізвища і посади.

Перша офіційно-історична згадка про візткии
відноситься до часів правління короля Франції Людовика XIV. Візитка швидко стала знаковим атрибутом для представників вищих верств населення того часу, необхідністю, їх обов'язковим аксесуаром. Вона мала вигляд гральної карточки з іменем візитера (звідси і походження назви візитки - від фр. слова "Vizite"-"візит"), і презентувала свого власника з найкращого боку.

Перша надрукована візитка
була знайдена в Германії і датується 1786 роком. Візитки ставали необхідністю з переліком правил етикету по їх використанню. Германська аристократія наслідувала французький досвід. Пізніше візитки стали атрибутом дам і панів среднього класу.
В XVI - XVII ст. гравіровані візитки (тоді вони називались "візіте-білетте") вже мали горожани Флоренції і Венеції. Саме там у той час була добре розвинена поліграфія. Виготовлення візиток стало особливим видом мистецтва, займались яким найкращі майстри того часу.

Альбом для візитних карточок (візитниця)
Потрібно було знайти спосіб якось зберігати тисячі карточок, отриманих від родичів чи друзів, які залишали їх після візитів. Так з'явився альбом для візитних карточок. Деякі альбоми продавались по звичайній ціні, але були й особливі - мистецьки зроблені, переплетені дорогою шкірою - то був обов'язковий атрибут аристократичного салону того часу.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
 
Українська рейтингова система
 
Світові стандарти
на розміри візитних карточок

Найпопулярніший розмір візитної карточки, що виковистовується на Україні, в Росії, СНГ:  90 х 50 мм.

Широко відомий Євро формат, визначений в ISO 7810 ID-1 (такий самий розмір мають кредитні карти): 85,6 х 53,98 мм (3,370 х 2,125 дюйма по ISO), часом 85 х 55 мм (в ЄС).

Рідше зустрічається формат, що базується на форматі паперу A8, визначений в ISO 216 (1/16 формата A4): 74 x 52 мм (2,913 x 2,047 дюйма).

В США переважно використовується формат візиток 35 x 2 дюйма
(88,9 х 50,8 мм, часом 89 х 51 мм).

В Японії (формат яп. yongo) прийнятий розмір візитної карточки: 91 х 55 мм (3,58 x 2,17 дюйма). 

 
Интернет-статистика
free templates

Make a free website with Yola